سامانه استخدام و کاریابی
سامانه استخدام و کاریابی
15 فلیم انگیزشی برای کارآفرین شدن

15 فلیم انگیزشی برای کارآفرین شدن

همه ما می دانیم که تماشای فیلم انگیزشی تاثیرات بسیار مفیدی داشته و مانند محرک می باشد. از آنجایی که تعداد زیادی از افراد به کارآفرینی  و صاحب کسب و کار خود بودن علاقمندند و تمام تلاششان بر این است که در سنین جوانی و میانسالی مالک و صاحب کسب و کار خود باشند نیاز به انگیزه و محرکی برای ادامه دادن داشته که ما در ادامه این مقاله 15 فیلم انگیزشی برای کارآفرین شدن را معرفی می کنیم.

 

1. فیلم The Social Network (شبکه اجتماعی)

15 فلیم انگیزشی برای کارآفرین شدن

فیلم The Social Network درباره ایجاد شبکه اجتماعی فیس بوک و زندگی مارک زاکربرگ خالق این سایت، در اینترنت و بر اساس کتابی با نام میلیاردرهای تصادفی نوشته بن مزریک (Ben Mezrich)، ساخته شده است.

 

2. فیلم Joy (جوی)

15 فلیم انگیزشی برای کارآفرین شدن

فیلم Joy داستان یک خانواده در طول ۴ نسل است. زنی بنام جوی یکی از اعضای این خانواده است که تلاش می کند تا بنیانگذار یک کسب و کار عظیم خانوادگی باشد.

 

3. فیلم The Founder (بنیان‌گذار)

15 فلیم انگیزشی برای کارآفرین شدن

فیلم The Founder داستان ری کراک و ماجرای به دست آوردن فست فود زنجیره‌ای مک‌دونالد را به تصویر می‌کشد. در این فیلم مایکل کیتون نقش کراک و لورا درن نقش همسرش اثل فلمینگ را بازی می‌کنند.

 

4. فیلم The Wolf of Wall Street (گرگ وال استریت)

فیلم گرگ وال استریت داستان از صفر به قله رسیدن دلال سخت کوشی است که اواخر دههٔ ۸۰ وارد این بازار می‌شود و با این بدشانسی مواجه می‌شود که جواز خود را در روز دوشنبهٔ سیاه، روز بزرگترین سقوط اقتصادی بعد از دههٔ ۲۰، به دست می‌آورد. او شغل خود را از دست می‌دهد اما مجدداً به عنوان تأمین کننده‌ای وارد بازار سهام کم ارزش می‌شود. در این گوشهٔ تاریک بازار اقتصادی کلاهبرداری به وفور دیده می‌شود و بلفورت با موج همراه می‌شود تا به ثروت برسد.

 

5. فیلم Wall Street: Money Never Sleeps (وال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد)

وال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد

در حالی‌که اقتصاد جهانی در آستانه فاجعه‌ای بی‌سابقه قرار دارد، کارگزار جوانی از وال استریت با گوردن جکوِ کهنه‌کار اما بدنام همکار می‌شود تا مأموریت دوجانبه‌ای را به سرانجام برسانند. آن‌ها از یک سو می‌خواهند جامعه مالی را از سرنوشت شومی که در راه است مطلع سازند و از سوی دیگر به هویت کسی پی‌ببرند که مسئول مرگ پیش‌کسوتِ سابقِ کارگزار جوان بوده است.

دقت داستان در به کارگیری مفاهیم بورس و سرمایه گذاری باعث شده است که این فیلم به عنوان یکی از فیلمهای مدیریتی که دانشجویان رشته‌های مدیریت و ام بی ای باید آن را تماشا کنند، معرفی شود.

 

6. فیلم Moneyball (مانیبال)

9. فیلم Moneyball (مانیبال)

فیلم مانیبال یک روایت واقعی از بیلی بین (با بازی برد پیت) مدیر ناموفق یک تیم بیسبال است. بیلی بین مدیر تیم بیسبال اوکلند اتلتیک است و تیمش نتایج بسیار ضعیفی را کسب کرده‌است و دو تن از بهترین بازیکنان خود را به خاطر همین مشکلات از دست می‌دهد به خاطر همین موضوع تیم اوکلند اتلتیک در آستانه فروپاشی قرار گرفته‌است اما بیلی بین که در سن جوانی با یک اشتباه ورزش بیسبال رو انتخاب کرده‌است راه بازگشتی را نمی‌بیند و تصمیم می‌گیرد نهایت سعی و تلاش خود را به کار گیرد تا بتواند تیمش را از بحران نجات دهد!

او با کمک فردی به نام پیتر براند دست به اقدام عجیبی می‌زند و براساس یک سری معادله‌های ریاضی برخی از بازیکنان را به خدمت می‌گیرد تا اینکه به خاطر همین تصمیم رفته رفته تیم نتایج بهتری می‌گیرد و موفقیتی تاریخی را رقم می‌زند.

 

7. فیلم The Pursuit of Happyness (در جستجوی خوشبختی)

7. فیلم The Pursuit of Happyness (در جستجوی خوشبختی)

این فیلم داستان واقعی کریس گاردنر سیاه پوست، خرده فروش اسکنرهای پزشکی در سال ۱۹۸۱ است که به همراه لیندا و پسر کوچکش، کریستوفر، در سانفرانسیسکو زندگی بسیار سختی دارند. وضع مالی کریس بسیار بد است. او که توانایی پرداخت اجاره خود را ندارد، صاحبخانه‌اش بیرونش کرده و از این رو لیندا نیز او را ترک می‌کند.

کریس که هم باید پدر خوبی باشد و هم خرج کریستوفر را تأمین کند، دچار مشکل شده است. کریس سعی می‌کند در شرکتی استخدام شود و از سویی باید کریستوفر را حفظ کند؛ مبارزه سختی برای زندگی کردن پیش روی کریس قرار دارد.

 

8. فیلم Flash of Genius (فلش از نبوغ)

فیلم Flash of Genius بر اساس داستان واقعی یک مخترع آمریکایی به نام روبرت کیارنز ساخته شده است، رابرت مخترع برف پاک کن‌هایی است که همه ما در خودروهایمان امروزه استفاده می‌کنیم. رابرت در این فیلم تلاش می‌کند از حق مالکیت اختراع خود که توسط یک شرکت دزدیده شده است دفاع کند. این فیلم نه تنها در مورد ایستادگی یک مرد در برابر یک شرکت بزرگ است بلکه نمایشی از نحوه نوآوری و توسعه محصول نیز می‌باشد.

 

9.فیلم Something Ventured

فیلم Something Ventured

این مستند تجاری، برخی از موفق‌ترین سرمایه‌گذاران دهه 60، 70 و 80 را به نمایش می‌گذارد که چطور برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها، پول و موقعیت خود را به خطر انداخته اند، آن هم زمانی که هیچ‌کس پتانسیل این کار را در خود نمی‌دید. آن را یک دوره سقوط در سرمایه‌گذاری بنامید.

گروه Something Ventured زمینه را برای نوآوری اقتصاد آمریکا فراهم کرد، زیرا این گروه کوچک می‌توانند تقریباً در هر پیشرفت بزرگ فناوری در طی 50 سال گذشته، سرمایه‌گذاری کنند.

 

10. فیلم Catch Me If You Can (اگه می‌تونی منو بگیر)

15. فیلم Catch Me If You Can (اگه می‌تونی منو بگیر)کسب و کار

داستان فیلم به فرانک ابگنیل جونیور (با بازی دی‌کاپریو) می‌پردازد که قبل از ۱۹ سالگی‌اش موفق شد میلیون‌ها دلار چک را جعل کند و خود را خلبان هواپیمایی خطوط هوایی سراسری آمریکا، دکتری در جورجیا و وکیلی در لوئیزیانا جا بزند. کارل هنراتی (با بازی تام هنکس) مأمور اف‌بی‌آی همواره در پی به دام انداختن فرانک است و همیشه نیز از او عقب می‌ماند.

از جمله موضوعاتی که در این فیلم پوشش داده شده می‌توان به مهارت‌های کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری، استقامت و پشتکار، چشم‌انداز تجاری، تکنیک‌های فروش شخصی و منابع مالی کارآفرینی اشاره کرد.

 

11. فیلم Thank You for Smoking (ممنون که سیگار می‌کشید)

این فیلم داستان یک کارآفرین بازاریابی زرنگ و باهوش و یا فردی که قصد دارد چندین ترفند برای فروش هر محصولی را یاد بگیرد به تصویر می‌کشد. داستان این فیلم لابی گر صنعت توتون و تنباکو، نیک نیلر را روایت می‌کند که به صورت کاملا خلاقانه ادله و استدلال‌ها را به گونه می‌چرخاند که در چالش برانگیزترین شرایط نیز از صنعت سیگار دفاع کند.

از جمله موضوعاتی که در این فیلم پوشش داده شده می‌توان به روابط عمومی، بازاریابی و کمپین‌های تبلیغاتی، مدیریت بحران، مدیرت کسب و کار، ارتباطات سازمانی و مهارت های مذاکره موثر اشاره کرد.

 

12. فیلم Rogue Trader (معامله‌گر سرکش)

17. فیلم Rogue Trader (معامله‌گر سرکش) کسب و کار

فیلم سینمایی Rogue Trader درباره زندگی واقعی یکی از سوداگران بانک بارینگز بریتانیا به نام “نیک لیسون” است که به شوق ترفیع مقام کاریش حاضر می‌شود به اندونزی و در ادامه کشور سنگاپور مهاجرت کرده و در سِمَت نماینده‌ی رسمی بانک برینگز، به سرمایه گذاری در بازارهای مالی و بورس این کشورها اقدام کند.

از جمله موضوعاتی که در این فیلم پوشش داده شده می‌توان به مشتقات و حاشیه‌های کسب و کار، ارزش گذاری شرکت، گزارشگیری مالی، بازار سرمایه، بازارهای نوظهور و اخلاق کاری اشاره کرد.

 

13. فیلم Enron: The Smartest Guys in the Room (انرون: باهوشت‌ترین افراد اتاق)

19. فیلم Enron: The Smartest Guys in the Room (انرون: باهوشت‌ترین افراد اتاق)

فیلم انرون: باهوش‌ترین افراد اتاق داستان یکی از بزرگ‌ترین رسوایی‌های تجاری تاریخ آمریکا را روایت می‌کند که در آن کمپانی انرون در کمتر از یک سال از عرش هفتمین شرکت بزرگ آمریکا به فعر ورشکستگی میلیاردی سقوط کرد.

از جمله موضوعاتی که در این فیلم پوشش داده شده می‌توان به حسابداری (عمومی، پیشرفته و خلاقانه)، تحکیم گزارش، ناپایداری اوراق حسابداری، مشکلات نمایندگی و اخلاق کاری اشاره کرد.

 

14. فیلم Lord of War (ارباب جنگ)

20. فیلم Lord of War (ارباب جنگ)

در این فیلم نیکولاس کیج در نقش یک دلال اسلحه بازی می‌کند که به دلال‌های زیادی شباهت دارد از جمله یک دلال اسلحه دوران دولت‌های پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به نام ویکتور بَوت.

یوری اورلاو (کیج) در دوران کودکی به همراه خانواده‌اش به بهانهٔ ساختگی یهودی بودن از اتحاد جماهیر شوروی به ایالات متحده آمریکا فرار می‌کند. او دلزده از زندگی ساده خانواده خویش و برای ثروتمند شدن وارد تجارت و قاچاق اسلحه و ابزارآلات جنگی می‌شود. او در این راه ایده‌های خاصی را به کار می‌برد که تا آن زمان در این زمینه به چشم نخورده بود. یوری با استفاده از ذکاوت خویش به یک باره به یک دلال بین‌المللی اسلحه تبدیل می‌شود.

از جمله موضوعاتی که در این فیلم پوشش داده شده می‌توان به مهارت‌های کارآفرینی، بازارهای نوظهور، حل خلاقانه مسئله، مدیریت بحران، تکنیک‌های مذاکره، ایجاد وفاداری در مشتری، استراتژی‌های رقابتی و ژئوپولیتیک اشاره کرد.

 

15. فیلم The Devil Wears Prada (شیطان پرادا می‌پوشد)

کسب و کار

داستان در مورد زن جوان ساده و بی‌تکلفی هست که به نیویورک می‌رود تا به عنوان دستیار یکی از بزرگترین سر دبیران مجله مد شهر باشد اما او با شخصیت ظالم و بدبینانه “میراندا” رو به رو می‌شود.

از جمله موضوعاتی که در این فیلم پوشش داده شده می توان به نام تجاری، تکنیک های فروش، اهمیت رسانه و توسعه شغلی و حرفه‌ای اشاره کرد.

حرف پایانی

شما چه فیلم‌هایی دیده‌اید که برایتان الهام‌بخش بوده و در مسیر کسب و کار به شما کمک کرده است؟ فیلم‌ها و کتاب‌های پیشنهادی خود را با ما در میان بگذارید.

راستی این رو هم بگم که اگه اپلیکیشن کاراَزما رو هنوز نصب نکردی، همین الان از اینجا دانلود و نصبش کن و از آخرین آگهی های استخدام و کاریابی مطلع شو.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *