سامانه استخدام و کاریابی
سامانه استخدام و کاریابی
بازاریابی، علم زندگی است!

بازاریابی، علم زندگی است!

بازاریابی، طبق تعریف اساتید این رشته، دانش و هنر کشف و خلق و ارائه‌ی ارزش با هدف تأمین نیازهای یک بازار هدف، هم‌زمان با کسب سود است. به‌این‌ترتیب، بازاریابی، ضمن شناسایی نیازها و خواسته‌های تأمین‌نشده، بازارِ آن‌ را تعریف کرده و سود بالقوه‌اش را برآورد می‌کند.

امروزه این شغل به عنوان یکی از مهمترین شغل های دنیا به حساب می آید. شغل بازاریابی با توجه به اهمیتی که امر بازاریابی در صنایع و بازار دارد، همواره مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. لذا در دانشگاه‌ های مختلف دنیا دروسی در مورد این شغل آموزش داده می شود تا افراد بتوانند با علم بالا نسبت به انجام بازاریابی اقدام نمایند. لذا ما در این مطلب قصد داریم نکات مهم در مورد این شغل را بررسی کرده و افرادی که قصد استفاده از این شغل را دارند، راهنمایی نماییم. پس با ما تا پایان همراه باشید، تا با نکات ویژه ای که در مورد این شغل وجود دارد آشنا شده و با استفاده از این نکات نسبت به انجام بازاریابی اقدام نمایید.

بازاریابی، علم زندگی است!

انواع بازاریاب

به طور کلی می توان دو نوع بازاریابی را از هم تفکیک نمود.

حـضوری و غیر حـضوری

احتمالا در آگهی های مختلف درباره این شغل هم دیده‌اید که این دو شغل را از هم تفکیک می کنند. اما بازاریابان را با توجه به نوع فعالیتی که انجام می دهند هم می توان تفکیک نمود. بازاریابی در فضای مجازی یکی از مهم ترین نوع بازاریابی به حساب می آید. معمولا در این روش از تبلیغات و مشاوره غیر حضوری استفاده می شود. عمده ترین نوع آن هم در اینستاگرام صورت می گیرد. البته انجام تبلیغ در سایت های مختلف و تلگرام و غیره هم در این کار اهمیت اساسی دارد.
در کنار موارد بالا می توان بازاریابی در محل کار هم اشاره نمود. عمده آن به صورت مشاوره صورت می‌گیرد. کارشناس بازاریاب در این کار به بررسی مزیت‌های کار خود و معرفی آن به مشتریان می‌پردازد. برخی از این بازاریابان به صورت مستقیم در بازار‌ها نیز فعالیت می کنند و با معرفی محصولات خود زمینه فروش بیشتر را فراهم می‌کنند.
در ادامه وظایف این شغل را خدمتتون عرض می کنم.

وظایف بازاریاب

– بررسی کامل محصولات تولیدی شرکت
– بررسی محصولات مشابه ای که تولید می‌شوند
– شناخت کامل مزایا و معایب محصولات
– تبلیغات گسترده و موثر در مکان‌های مورد نیاز
– حضور موثر در بازار مصرف
– تلاش برای شناخت رفتار مصرف کنندگان
– فن بیان قوی و توانایی برقراری ارتباط موثر
– کسب اطلاعات موثق اقتصادی
– توانایی جذب مشتری
– توانایی حفظ بازار موجود از طریق گفتگو و استدلال

معایب و مزایای بازاریابی

مزایا و معایب :

مزایا

ایجاد تعامل با مشتری

افزایش فروش

امکان دستیابی به تبلیغ رایگان در مبادی فروش

تسهیل و سرعت بخشی در فروش

کاهش هزینه‌های خرید

امکان شیوه‌های مالی مختلف فروش

افزایش قدرت عمل در روابط تان با مشتری

معایب

پخش شدن نقدینگی

– تنوع و ناهمگونی مشتریان

نیروی کار کمیباب

رقابت بسیار شدید

 

تحصیلات مورد نیاز و نحوه ورود به شغل مدیریت بازاریابی

در صورتی که شغل بازاریابی را یک شغل کاملا تخصصی در نظر بگیریم فارغ التحصیلان رشته های زیر در صورت ورود به این شغل از پتانسیل بیشتری برای رشد و ارتقاء بهره مند خواهند بود :

  • مدیریت بازرگانی به ویژه گرایش بازاریابی
  • مدیریت مالی، صنعتی، دولتی، اجرایی
  • بازاریابی (دیپلم کاردانش)
  • تبلیغات و بازاریابی (کاردانی دانشگاه جامع علمی و کاربردی)

 درآمد بازاریابی :

این شغل در دسته‌ای از شغل‌ها قرار گرفته که درآمد خاصی برای آن در وزارت کار تعیین نشده است. اما این شغل می‌تواند حقوقی از رنج 2+ میلیون تومان تا 10+ میلیون تومان را داشته باشد.

لازمه رسیدن به درآمد‌های بالا در این شغل داشتن مهارت زیاد و انتخاب مجموعه‌ای درست و قوی برای کار کردن است.

سخن آخر

عرصه کنونی بازار تجارت جهانی که رقابت‌ها بسیار سخت و نزدیک شده، مشتریان و مردم نسبت به گذشته آگاه‌تر شده و وقت کمتری دارند و ایجاد تعاملات نزدیک و دوسویه با مردم از اهمیت بسیار زیادی برخودار شده، روشی کارآمد و استراتژیک برای فروش بیشتر و دستیابی به سود افزون تر محسوب می شود.

در همین راستا توجه به دو نکته مهم و ضروری است. یک اینکه  شغل بازاریابی و فروش مویرگی برای هر کالایی مخصوصاً کالاهایی که مشتریان بسیار خاص دارند مناسب نیست. دوم اینکه این حوزه نیز به شدت رقابتی شده و برای ورود به آن باید با برنامه ریزی منسجم و با هوشمندی کامل عمل کرد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *